wtorek, 28 kwietnia 2009

Serwisowi HP - duże brawa!

W ubiegłym tygodniu miałem nieprzyjemną przygodę z naszym małym komputerem HP 2133. Do zeszłego poniedziałku komputer sprawował się doskonale - nie było najmniejszego powodu, żeby nań narzekać. Niestety, w poniedziałek wziął i się zepsuł. Tak po prostu. W momencie instalowania aktualizacji Windowsa zawiesił się. Pomyślałem sobie, że po czymś takim to komputer może mieć problemy z prawidłowym załadowaniem Windowsa i trzeba będzie to przeinstalować. Myliłem się. Komputer nie uruchamiał się w ogóle.


Następnego dnia więc zadzwoniłem do serwisu HP. Przy okazji - na stronie hp.pl strasznie trudno znajduje się właściwy numer. Zadzwoniłem, podałem numer seryjny komputera (jedyne, czego ode mnie wymagano) i opis usterki. Pan spisał moje dane, przełączył mnie jeszcze do kogoś z działu technicznego, abym szczegółowo opisał, co jest nie tak, i powiedział, że po komputer zostanie wysłany kurier.

Kurier przybył do mnie do pracy już następnego dnia. Przywiózł ze sobą ogromne pudło, w które spokojnie dałoby się zapakować monitor 22-calowy. Zapakował komputer w taki sposób, że nie stykał się z żadną ze ścian pudła i pojechał. Zaznaczę jeszcze raz - nie chciano ode mnie żadnej gwarancji, paragonu, dowodu zakupu, niczego. Numer seryjny w pełni wystarczał!

Komputer pojechał w środę, natomiast wczoraj (w poniedziałek) dostałem od UPS maila, że jest już w drodze powrotnej. I rzeczywiście - dzisiaj w pracy dostałem komputer, do którego załączona była kartka, że zgłoszenie było jak najbardziej zasadne i że została wymieniona płyta główna laptopa.

I tyle. Czemu o tym piszę? Bo w ciągu 6 dni od wysłania komputera do serwisu otrzymałem z powrotem działający komputer. Bo nie musiałem tłumaczyć się z tego, co robiłem z komputerem. Bo nie wymagano ode mnie żadnych dokumentów. Bo naprawdę jestem bardzo zadowolony z obsługi.

Państwu z serwisu HP w Polsce - serdecznie dziękuję.

PS Ten komputer był kupowany w USA i gwarancję obejmującą cały świat otrzymałem na ich prawach. Nie wiem, czy ten sam komputer (albo inny marki HP) kupiony w Polsce posiada taki sam rodzaj gwarancji (door to door).

1 komentarz:

veevaa pisze...

chyba mozliwe, ze nasz posiada, ale wole nie probowac, szczerze mowiac:D