sobota, 21 lutego 2009

Shanties 2009 - koncert pieśni kubryku

Teraz na gorąco o koncercie pieśni kubryku pt. "Dni mijają i tygodnie".


Zacznę od prowadzącego. Maciek Jędrzejko z Banana Boat to prawdziwe zwierzę sceniczne. Lekkość, z jaką prowadzi koncert (i zespół) jest zadziwiająca. Ale krótko o dzisiejszych wykonawcach:

Toman & Synowie - ładnie zaśpiewali a capella piosenki, podczas których ewidentnie bawili się z publicznością. Tu zaśpiewać coś nawiązującego tekstem do bieżącej piosenki, tu melodią, tu puścić oko w jeszcze inny sposób... Ogólnie - całkiem zgrabnie.

Cztery Refy - dali występ całkiem poprawny. Niestety, pieśni kubryku, jakie zaprezentowali, nie były utworami porywającymi. Były bardzo ładne, ale jakieś trochę... smętne. Na szczęście wspominany już wcześnej Simon Spalding rozruszał trochę towarzystwo swoją obecnością.

Później przyszedł czas na Sąsiadów. Wprawdzie był to dopiero trzeci ich występ, na którym byłem (pierwszy - rok temu na Shanties, drugi - w Stary Porcie), to można powiedzieć, że trzymają równą, niesamowicie wysoką formę. Perfekcyjnie zaśpiewane, porywające piosenki, ładny głos i piękne zgranie wszystkich muzyków. Tak trzymać! Aha, i chcemy słyszeć Dominikę w większej ilości utworów!

Flash Creep był dla mnie zdecydowanie najsłabszym elementem dzisiejszego wieczoru. O ile Izabela Puklewicz w Czterech Refach robi świetną muzykę grając na skrzypcach, to jednak jej śpiew we Flash Creep pozostawia wiele do życzenia. Głos ma ładny, ale był to zdecydowanie najmniej szantowy występ. Sami zresztą powiedzieli, że robią jedynie "szantowe stylizacje". Poza tymi stylizacjami zespół wpadał jednak w bajmowe klimaty... Ale plus za banjo.

I na koniec gospodarze - Banany, zespół, który stworzony jest do występowania na scenie. Zdecydowanie najlepsza współpraca z publicznością - zwłaszcza tą do lat dziesięciu. Mimo paru pomyłek popełnionych przez zespół uważam, że był to jeden z najcieplejszych występów. Jak to określiła Iza - oni są pozbawieni kompleksów. Ach, i shimi Maćka Jędrzejki było świetne.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Jeśli Flash Creep to dla Ciebie Bajm, to na muzyce się niestety nie znasz...