niedziela, 22 czerwca 2008

Piwo Żywe

Wczorajszy dzień trudno było mi zaliczyć do udanych. Ten blog nie jest jednak miejscem na opis tego przyczyny.

Wieczorem pojechaliśmy ze znajomymi na ognisko do Jerzmanowic. Ja, chcąc w jakiś sposób odreagować nieprzyjemny dzień, poszedłem kupić piwo. W delikatesach przy Poczcie Głównej znalazłem coś, czego szukałem już jakiś czas - piwo Żywe.

Piwo Żywe, produkowane przez browar Amber, zostało nagodzone w plebiscycie na piwo roku 2007 zorganizowanym na portalu browar.biz. Piwo to zdobyło pierwsze miejsce w kategorii piw jasnych mocnych (lagerów). I rzeczywiście, trudno się dziwić. Bo było - rewelacyjne!

Wcześniej miałem okazję pić Koźlaka z tego samego browaru (to jest mocne piwo ciemne dolnej fermentacji), które w swojej kategorii również zwyciężyło.

Jednym zdaniem - staję się fanem browaru Amber. NIech ktoś mi powie, gdzie w Krakowie w moich okolicach można regularnie kupować ich produkty...

DOPISEK: Póki co znalazłem dwa sklepy z "Żywym": całodobowe delikatesy przy Poczcie Głównej oraz sklep z alkoholem na Lea (pomiędzy Piastowską a wypożyczalnią wideo).

4 komentarze:

Anna Sikora pisze...

Piwo Koźlak widziałam kiedyś na wystawie małego sklepu na Al. Słowackiego, obok przystanku autobusowego na Kleparzu, skąd odjeżdża m.in. 164 w kierunku AGH. Ale to daaawno było; zapamiętałam to ze względu na nazwisko jednego z naszych wykładowców. :]

Luelka pisze...

Kto Ci znalazł to piwo Żywe, ten Ci znalazł:D.

A kiepskiego dnia proszę nie rozciągać na przemiłe ognicho. No.

Mecik pisze...

Żywe mozesz kupić również w sklepie "Świat Piwa" ul. Długa 48.

A ja polecam piwo Hutnicze, do zdobycia w kawiarni klubowej w budynku KS Hutnik (Ptaszyckiego 4)
W sklepie spożywczym na os. Ogrodowym 11, w sklepie Lewiatan - os. Kazimierzowskie 31...

Anonimowy pisze...

Piwo żywe,kożlak jak również ciechan,lwówek,rohozec,raciborskie zielone i wiele innych można skosztować w "wydawnictwie" na ulicy włodkowica 11 polecam:)